vineri, 1 mai 2009

Cand o zbura porcu '

Am trecut prin boala vacii nebune , după care am trecut prin gripa aviară , iar acuma ultima pandemie care s-a găsit să lovească Terra este mult hulita gripă porcină . Ceea ce mă face să mă întreb : oare ce se va întâmpla dacă porcii vor dispărea ?
Primul lucru la care m-aş putea gândi ar fi dispariţia celebrei vorbe "când o zbura porcu ' " . De fapt ea în acest moment este valabilă , deoarece sufletele porcilor ucişi de necruţătorul virus trebuie sa ajungă undeva , nu ? Evident , în raiul porcilor situat undeva lângă raiul vacilor si deasupra raiului oamenilor . Şi ca să ajungă acolo porcuşorii care au fost cuminţi de-alungul vieţii vor primi aripi precum cel din imaginea alăturată . Ceilalţi vor ajunge în iadul porcilor , care probabil este abatorul din raiul oamenilor . Deci , copii şi tineri , dacă tata/mama/bunica/unchiul v-au promis bani / maşini / case atunci "când o zbura porcu' " , aveţi tot dreptul să le cereţi acuma .
Porcii oricum au o viaţă nasoală . Se nasc , mănâncă din resturile oamenilor , după care fie ne fac damblaua şi se las tăiaţi , fie li se pune pata pe noi şi se îmbolnăvesc şi mor . Iar dacă au şi mai mare pată pe noi , se îmbolnăvesc înainte sa fie tăiaţi şi ne îmbolnavesc si pe noi , ceva de genul "haha fraierilor v-am tras-o !" .
Concluzia : n-o să mai avem ce tăia de Crăciun .

P.S : Revenind la o notă mai serioasă , Sibiul va fi gazda în acest an a două evenimente importante pentru rock-ul/metal-ul din România , Artmania si respectiv Rockin' Transilvania . Printre numele confirmate deja se află : Nightwish , Korpiklaani , Opeth , Stratovarius , Tristania , Pain sau My Dying Bride . Sunt şanse mari să ma găsiţi acolo , voi reveni cu detalii în curând .

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu